Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Wyprawka

+5
Armelia1
anulaaa33
aniaffff
MAjax
izabela28
9 posters

Go down

Wyprawka Empty Wyprawka

Pisanie by izabela28 Wto 23 Lut 2010, 22:59

Witam LOL Wprawdzie czasu mam jeszcze trochę, bo do początków lipca, to jednak już z moim mężem rozglądamy się po sklepach i rozeznajemy ceny ( swoją drogą jesteśmy przerażeni:)) I nasuwa nam sie mnóstwo pytań, na które niestety nie znamy odpowiedzi. Pomózcie Proszę!
Po pierwsze: jakie butelki są najlepsze: lovi, avent, czy nuk? a może Browns?
Po porodzie przez jakś czas będę u moich rodziców, a tam w naszym pokoju miejsca mało. Jak maluszkowi przygotować kącik do spania? Kupić kołyskę, łóżeczko turystyczne, a moze będzie mu najlepiej w wózeczku?
Gdzie najlepiej kupować dziecięce ubranka? W hurtowni, komisie, supermarketach, czy na allegro? A moze znacie jakiś fajny sklep internetowy?
Którą gazetę polecacie? Bo ja na razie kupuję różne tytuły i miejsce mi sie zaskakująco w mieszkaniu kurczy, niestety. Poza tym, mam wrażenie, że niektóre artykuły często się powtarzają...
To na razie tyle:) Z góry dziękuję za odpowiedź LOL Kwiat I dla wszystkich ciasteczko

izabela28

Wiek : 43
Jestem z: : Rzeszowa
Dzieci : w drodze

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 4


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by MAjax Wto 23 Lut 2010, 23:08

1. Ja mam butelki Browna, są ponoć najlepsze ale mnie wkurza, że do mycia muszę je rozkładać na części pierwsze i zamiast jednej butelki i jednego smoczka mam do umycia 4 elementy. Poza tym są ok.
2. Łóżeczko turystyczne to super sprawa możesz je kupić do rodziców, później teź Ci się przyda np. na wyjazdach, chociaż na początek to i wózeczek wystarczy. Kołyski nie polecami, dziecko szybko wyrośnie a zdąży przyzwyczaić się do bujania i potem masz problem
3. ja dziecięce ubranka kupuję w szmatexach. Dzieci szybko wyrastają z ciuszków i jakby kupować mu same nowe, to by człowiek z torbami poszedł. Wiadomo, że trzeba wtedy uprać przed użyciem, ale ja piorę nawet nowe ciuszki i jeszcze płuczę 2 razy LOL
4. co do gazet - ja prenumeruję "Mamo to Ja" i jestem bardzo zadowolona, ale nie warto kupować większej ilości czasopism bo rzeczywiście wszędzie piszą to samo.
Powodzenia w kompletowaniu wyprawki sama to uwielbiałam LOL
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by aniaffff Wto 23 Lut 2010, 23:44

Ja butelek raczej nie używałam więc tu nie pomoge.
Do spania u rodziców kupiłabym raczej cos co potem było by wykorzystane w moim własnym mieszkaniu. Ja osobiście chyba wybrałabym wózek.
Ciuszki kupowałam w sklepach, dobrze jest zobaczyc, dotknąc , na allegro dopiero kupowałam bodziaki ale to juz na jakieś 8 miesięcy. Zazwyczaj kupuje w jednym sklepie bo wiem że jest opcja wymiany na inny rozmiar. W szmateksach też kupowałam lecz też nie od początku. Dzieci na prawdę szybko rosną i niektórych rzeczy czasem nie zdażą załozyc.
Gazeta którą czytałam będąc w ciąży to ''M jak Mama'' - polecem.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by anulaaa33 Sro 24 Lut 2010, 00:39

ja przy pierwszej córce butelki z aventa,przy drugiej też i musiałam używać nuka bo nie pasował mi do innych smoczek i miałam też tomi tipi bo ma smoczek w kształcie sutka ale mojej Nikoli sie źle z niej piło raczej

jeśli chodzi o łóżeczko to raczej drewniane kojce przy chodzeniu niestety troche nie są równe i dziecko nie za bardzo potrafi w nim stanąć

a ciuszki przeważnie kupuje w sklepach firmowych typu h&m,smyk,kapHal,reserved,coccodrilo i raczej nie mam z tym problemu LOL

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Armelia1 Sro 24 Lut 2010, 01:03

butelki kupiliśmy z NUKa ale niestety Nadia nie chciała pić ze smoczka więc tylko mleczko z cyca było LOL

jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne to może być ale pod warunkiem,ze nie będzie łóżeczkiem "na stałe" tylko takim "od święta" w takim łóżeczku dzieci mają problem z podnoszeniem się(szczebelki są pomocne przy nauce siadania,wstawania itp.),poza tym materac z takiego łóżeczka nie jest za dobry Hah

z gazet to kupowałam różne "M jak mama", "Mamo to ja" i "Mam dziecko" z reguły robiłam selekcję w której gazecie jest więcej artykułów które mnie dotyczą/interesują LOL

ciuszki kupuję przeważnie w KappAhl,coccodrillo i w Tesco z Cherokee ale zdarza mi się kupować także w sklepach niefirmowych generalnie firma nie ma znaczenia zwracam uwagę,żeby ciuszki były kolorowe, fajne i dobre jakościowo O tak!
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by MamaM Sro 24 Lut 2010, 02:01

wyprawka to sama przyjemność!!!
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Cleo Sro 24 Lut 2010, 11:33

powiem tak, ja rodze na koniec kwietnia, poczatek maja... pokupilam ciuszki malemu te ktore bedzie potrzebowal do szpitala plus po 2 szt do domu, reszte dokupie jak sie urodzi bo wtedy bede wiedziala jaki jest duzy.. no i trzeba tez pamietac ze goscie przewaznie jako prezent przynosza ciuszek... do spania kupilismy mu kolyske z mozliwoscia blokady mozesz tez wykorzystac wozek bo z tego co czytalam malenstwa lepiej czuja sie w malej przestrzeni niz tak duzej jak lozeczko do spania (wspomnienia z brzuszka).. gazety.. nie wiem po co je w ogole kupujesz.. lepiej zainwestowac raz a dobrze polecam ksiazki : seria "W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok zycia dziecka", "Drugi i trzeci rok zycia dziecka" Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway.. jezeli po nich pozostana ci jeszcze jakies pytania to jest zawsze internet..
Cleo
Cleo
 
 

Wiek : 44
Jestem z: : It
Dzieci : pierwsza ciąża

Zaproszeń na ciacho : 6
Postów : 106


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty :)

Pisanie by izabela28 Sro 24 Lut 2010, 15:18

Serdeczne dzięki za pomoc. Nareszcie mi sie rozjaśnia w głowie:) Pozdrawiam gorąco

izabela28

Wiek : 43
Jestem z: : Rzeszowa
Dzieci : w drodze

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 4


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Armelia1 Sro 24 Lut 2010, 16:27

Cleo co do tego samopoczucia się maleństwa masz rację ale wystarczy maluszka w rożek zawinąć(zresztą tak też doradzały położne w szpitalu) i już!! problem z głowy mały czuje się bezpiecznie LOL kołyska to fajna rzecz piękny gadżet który po ok.3 m-cach zostaje bezużytecznym,zajmującym miejsce mebelkiem Smutek
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Izula85 Sro 24 Lut 2010, 17:16

armelia zgadzam sie z Toba jesli chodzi o rożek,ale jaki kupic zeby był dobry?.ja kupiłam jeden z utwardzanym tyłem z kokosa zapłaciłam bodajze niecałe trzy dyszki i jeden taki milutki z froty za 45 i co ten z froty to maskra jest ,mam dziecko w tym ale jest niestabilny,natomiast ten usztywniany prałam juz ze 3 razy po wczesniejszym wyciagnieciu tego twardego tyłu i rozek zrobił sie beznadziejny jak szmata ,miekki tzn. teraz dziecko wkładam do rózka tylko na noc ,a tak to hasa sobie pod kocykiem nogami, pozatym ja w rozku jej tak nie czuje,ale to fakt jest bezpieczniej,ale jesli chodzi o rozki to lepiej faktycznie dopytac sie sprzedawcy bo mozna zaliczy wtope jak ja co ładne nieznaczy zawsze dobre!!!

a mam pytanie czy te łozeczka turystyczne maja podnoszony srodek zastanawiam sie nad kupnem drugiego jak gdzies jezdzimy i na co zwrócic uwage
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Armelia1 Sro 24 Lut 2010, 22:42

ja miałam dwa rożki bawełniane nieusztywniane i jestem bardzo z nich zadowolona LOL po praniu nic mi się z nimi nie działo,czułam Nadię i nie miała zbyt sztywno i nie wygodnie
do hasania to najlepiej,żebyś w ogóle nie przykrywała bo to ogranicza ruchy i może denerwować maleństwo!
jeśli chodzi o łóżeczko to w większości już nawet są trzy wysokości musisz dopytać sprzedawcę o to
powinnaś zwrócić uwagę na materac bo w tych łóżeczkach są takie dziadowskie Hah a wiadomo można mieć byle jakie łóżeczko ale w materac trzeba zainwestować dla zdrówka dzieciaczków!
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Triss Sro 24 Lut 2010, 23:02

mysle ze kazde dziecko jest inne
moja ala wykopywala sie z rozka i z miekkiego i z twardego

lozxeczko kupilam drewniane
ale lepsze by bylo turystyczne bo i tak ala nie spi teraz w nim a w drewnianym wali glowa w szczebelki
w dzien tez nie lubila siedziec w lozeczku duzo ja kladlam na ziemi na macie

naq poczatku dostaje sie duzo ciuszkow a dzieci szybko wyrastaja
potem trzeba dokupywac mysle ze lepiej nie kupowac na poczatku za duzo

butelke mam z beby omo tansza ale niekapek mam z aventa i jest super
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Armelia1 Sro 24 Lut 2010, 23:13

niekapki a raczej kapki mam z firmy avent,baby ono i fisher price i wszystkie trzy do ... wsadzić choć ten z fishera najlepszy jeszcze

w turystycznym lóżeczku może dziecię i głowki nie obije ale po 1 ma ograniczone pole widoku o ile w ogóle cokolwiek widzi przez ten materiał a wiadomo,że podziwianie świata jest bardzo stymulujące
po 2 dziecko koleżanki przy próbie wstania "zjechało" buzką po materiale i nie zle sobie ją obtarło
a po 3 wszystko to co napisałam wcześniej
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by MamaM Sro 24 Lut 2010, 23:59

Cleo napisał:powiem tak, ja rodze na koniec kwietnia, poczatek maja... pokupilam ciuszki malemu te ktore bedzie potrzebowal do szpitala plus po 2 szt do domu, reszte dokupie jak sie urodzi bo wtedy bede wiedziala jaki jest duzy.. no i trzeba tez pamietac ze goscie przewaznie jako prezent przynosza ciuszek... do spania kupilismy mu kolyske z mozliwoscia blokady mozesz tez wykorzystac wozek bo z tego co czytalam malenstwa lepiej czuja sie w malej przestrzeni niz tak duzej jak lozeczko do spania (wspomnienia z brzuszka).. gazety.. nie wiem po co je w ogole kupujesz.. lepiej zainwestowac raz a dobrze polecam ksiazki : seria "W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok zycia dziecka", "Drugi i trzeci rok zycia dziecka" Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway.. jezeli po nich pozostana ci jeszcze jakies pytania to jest zawsze internet..
te ksiązki są świetne!!! my teraz przerabiamy "drugi i trzeci rok..." również je polecam!!!
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Wyprawka Empty Re: Wyprawka

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach