Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Alergia na białko jaja kurzego

3 posters

Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by Madzioreczek Wto 30 Mar 2010, 11:19

Witajcie babeczki, byliśmy w niedzielę z Olą w gości. Mała ma 8 miesięcy i jest strasznie ruchliwa i wchodzi dosłownie wszędzie i wszystkiego chce spróbować.
Wlazła mężowi do talerza z ciastem no i daliśmy jej spróbować odrobinę, a dokładnie ubitej piany z białek, no dosłownie pół łyżeczki, z czego część wypluła.
Dosłownie po chwili zaczęła mieć czerwoną buzię i zaczęła kaszleć, myślałam że po prostu się zakrztusiła wiórkiem kokosowym a czerwona buzia to pewnie gdzieś się otarła.
No ale za chwilę szwagierka krzyczy, że na buzi ma jakieś białe wybroczyny
Pomocy!
Byłam w szoku jak to zobaczyłam, buzię miała jakby poparzoną pokrzywą, lekko opuchniętą, dalej kaszlała i zaczęła mieć dziwną chrypkę, pewnie od opuchniętego gardła.
Natychmiast pojechaliśmy do szpitala, po drodze mała zwymiotowała i te wszystkie objawy dzięki bogu zaczęły ustępować.
Ale poszliśmy na izbę przyjęć, czekaliśmy na swoją kolej prawie 1,5 godziny, objawy już prawie całkiem ustąpiły, tylko czerwona buzia została. Lekarka zbadała małą i po wywiadzie z nami uznała, że to reakcja alergiczna na białko jaja kurzego, że widocznie mała jest na nie uczulona. Troszkę nas to zdziwiło, bo do tej pory jeszcze nie jadła całych jajek, tylko żółtko i było ok. A podobno przy pierwszym kontakcie z potencjalnym alergenem przeważnie taka reakcja nie występuje. No ale widocznie Ola jest bardzo uczulona, że już przy pierwszym kontakcie tak gwałtownie zareagowała.
Dowiedziałam, się też w szpitalu, że niektóre szczepionki dla dzieci są hodowane na zarodkach kurzych i że właśnie jak dziecko jest uczulone na białko jajka, to się nie zaleca szczepienia. Na szczęście mała jeszcze na te szczepionki nie była szczepiona, bo to szczepionka na Odrę, świnkę i różyczkę zawiera śladowe ilości jaj i na to szczepi się jak dziecko skończy roczek.
Dziewczyny napiszcie, jeśli też wasze dzieci są na to uczulone i czy były szczepione, no i po jakim czasie alergia ustąpiła, bo podobno z niej się wyrasta. Czasem w słoiczkach z jedzeniem dla niemowląt jest informacja, że mogą zawierać śladowe ilości jaj, czy taka ilość też może wywołać reakcję alergiczną ??
Madzioreczek
Madzioreczek
 
 

Potrafię : Gotować ;) i śmiać się z samej siebie ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Rzeszowa
Dzieci : 1 - Aleksandra

Zaproszeń na ciacho : 4
Postów : 41


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by anulaaa33 Wto 30 Mar 2010, 11:44

Madzioreczek nasza też jest uczulona na białko i cytrusy wszystkie barwniki tylko cholera czemu to dopiero wyszło w wieku 3 lat Wściekły

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by artanula Wto 30 Mar 2010, 16:35

wczoraj byłam właśnie z Mają u alergologa bo jej jakieś plamy na dłoniach wyskoczyły 2 tyg temu i mimo maści na uczulenia nie zniknęło tylko się zasuszyło...ona ma alergię na pyłki, ale teraz jeszcze to doszło i testy trzeba powtarzać bardziej szczegółowe...lekarz dał ich tyle,że na 2-3 razy trzeba rozłożyć...
artanula
artanula
 
 

Potrafię : śmiać się z siebie
Wiek : 53
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : Maciek, Maja i Maksiu w drodze :)

Zaproszeń na ciacho : 19
Postów : 352


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by anulaaa33 Wto 30 Mar 2010, 19:58

Artanula a w jakim wieku jest ma Maja??

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by artanula Wto 30 Mar 2010, 20:06

Maja ma 12 lat..więc jest trochę już starsza od Twoich dziewczyn..
artanula
artanula
 
 

Potrafię : śmiać się z siebie
Wiek : 53
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : Maciek, Maja i Maksiu w drodze :)

Zaproszeń na ciacho : 19
Postów : 352


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by anulaaa33 Wto 30 Mar 2010, 20:55

No tak własnie myślałam skoro testy robicie
A ile tych alergenów w sumie jest Nie rozumiem

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Alergia na białko jaja kurzego Empty Re: Alergia na białko jaja kurzego

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach