Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

+4
kika4333
Joliczka
dagolis
celinka35
8 posters

Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by celinka35 Nie 02 Sie 2009, 00:15

Witam
Moja córka ma prawie rok i nadal muszę jej miksować/blenderować zupki ponieważ jak wyczuje jakąs grudkę odrazu ma odruch wymiotny:(. Na dodatek nie przeżuwa pokarmu tylko odrazu połyka:( Co robić?????? Miksowac dalej? Chciałabym iść zgodnie ze schematem i podawać niedokońca rozdrobione pokarmy ale córa jest niejadkiem i miksuję bo chce żeby zjadła. Jak to u Was było????? Poradźcie.

celinka35
 
 

Potrafię : słuchać
Wiek : 49
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci : mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho : 0
Postów : 20


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by celinka35 Nie 02 Sie 2009, 00:31

Mam też dylemacik dotyczący wprowadzania całego jajka. W jakiej postaci je podawałyście???

celinka35
 
 

Potrafię : słuchać
Wiek : 49
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci : mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho : 0
Postów : 20


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by dagolis Nie 02 Sie 2009, 10:34

nie wiem za bardzo co ci mogę doradzić bo u nas nie było z tym problemu. Natalia jak miała 9 miesięcy już jadała w większości to co my i tylko odrobinę jej rozdrabniałam. A całe jajko dałam jej smażone na patelni na masełku.
a próbowałaś dać jej np. sam makaron(drobny) ugotowany? jak na to reaguje? może spróbuj jej dać do rączki np. chlebek żeby sama próbowała jeść go.
ok kiedy próbujesz jej podawać pokarm niezmiksowany. jeśli krótko to trwa to może małymi kroczkami uda sie ją przekonać do jedzenia innych pokarmów niż papki?? owoce też jje tylko zmiksowane??

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by Joliczka Nie 02 Sie 2009, 11:25

Ani z jednym ani z drugim nie miałam tego problemu więc nie potrafię Ci pomóc! A jeśli chodzi o jajko to Marcel też nie lubi więc dokładam mu żółtko do zupy drobno rozrabiam i nawet nie wyczuje!
Joliczka
Joliczka
 
 

Potrafię : co nie co
Wiek : 42
Jestem z: : Nowa Sól
Dzieci : mam dwów wspaniałych synów

Zaproszeń na ciacho : 28
Postów : 1730


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by kika4333 Nie 02 Sie 2009, 13:05

Wydaje mi się, że powinnaś porozmawiać z lekarzem może ci cos doradzi? Nie rozumiem
kika4333
kika4333
 
 

Potrafię : duuuuużo
Wiek : 43
Jestem z: : centrum Polski
Dzieci : Kacper Natalia

Zaproszeń na ciacho : 13
Postów : 689


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by celinka35 Nie 02 Sie 2009, 13:10

chlebek jak jej daję to ładnie przeżuwa języczkiem ale w zupce kawałeczki jak sie trafią to nie wie co z nmi robic:) no i ten odruch wymiotny ale dalej bedę próbowała po troszku.....

celinka35
 
 

Potrafię : słuchać
Wiek : 49
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci : mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho : 0
Postów : 20


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by dagolis Nie 02 Sie 2009, 13:17

a próbowałas z samym makaronem?

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by rossi82 Nie 02 Sie 2009, 14:06

Piernik jest typem pożerającym wszystko co podstawi mu się pod nos więc nie miałam podobnych problemów. Myślę jednak że dobrze by było w Twojej sytuacji zacząć od podawania nie zmiksowanych smakołyków. Np jeżeli mała lubi mus jabłkowy to daj jej do obgryzania jabłko. Czy też zamiast zmiksowanej marchwi spróbuj jej ugotować marchew pokrojoną w drobną kostkę ze śmietaną i masełkiem. Może idąc tym tropem uda Ci się coś zdziałać.
A jajko serwuję głównie w formie jajecznicy. Czasem robię sadzone albo na kanapki. Piernik je już wszystko to co my więc jadł już jakja pod każdą postacią oprócz kogla mogla oczywiście Hah
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by Triss Nie 02 Sie 2009, 15:00

moja ala na poczatku tez miala oruch wymiotny ale teraz dokladnie przezuwa co prawda je rozdrobnione ale ma niecale 7 miesiecy

slyszalam ze czym pozniej podaje sie rozdreobnione tym gorzej

moja ala tez niejadek ale zubki lubi
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by aniaffff Nie 02 Sie 2009, 15:07

Ja tez za bardzo nie wiem co Ci poradzić bo nie miałam takiego problemu. Mój Filip był na początku na słoiczkach ale z czasem jak mu dawałam mniej papkowate to jadł. Możesz jak najczęściej dawać córci coś w kawałku np. chrupka kukurydzianego, kawałek chleba, ja dawałam Młodemu całe obrane jabłko. Jak miał roczek to miał już chyba z sześć ząbków to obierałam mu surową marchewkę i też dawałam.
Ile zębów ma Twoja córka?

Co do jajak to mój też nie lubił na początku a teraz wcina. Nie zmuszałam go do jedzenia, dawałam co jakiś czas aż polubił.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by celinka35 Nie 02 Sie 2009, 22:16

Mała ma 4 zabki-dziś powolutku dawałam większe kawałki w zupce-na raty ale jakoś zjadła;) Jajko spróbuję na parze i makaron sam podam zobaczę jak będzie jadła.

celinka35
 
 

Potrafię : słuchać
Wiek : 49
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci : mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho : 0
Postów : 20


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by rossi82 Sro 05 Sie 2009, 15:40

I jak Celinko, szama coś Nie rozumiem
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by Triss Sro 05 Sie 2009, 22:45

a pytalam o jajka juz 7 miesieczne moze jesc jajko co 2 dzien
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by celinka35 Czw 06 Sie 2009, 23:47

Daję jej różne rzeczy i uczę radzenia sobie z wiekszymi kawałkami;) Je chlebek ale nie sama-do rączki jeszcze nie daję-skubie jej takie spore kawałki-lubi i fajnie je. Dałam jej szyneczki-zwróciła-nie posmakowała jakos..... Jadła ostatnio sałatkę z buraczków-wzsystko delikatnie i po troszku nie zmuszam i widzę, że są postepy;) Do rączki daję chrupki kukurydziane .........

celinka35
 
 

Potrafię : słuchać
Wiek : 49
Jestem z: : okolice podlaskiego
Dzieci : mam jedną gwiazdeczkę:*

Zaproszeń na ciacho : 0
Postów : 20


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by aniaffff Czw 06 Sie 2009, 23:53

No to cierpliwość i jeszcze raz cierpliwośc.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by sylwia Pią 07 Sie 2009, 00:00

Triss napisał:a pytalam o jajka juz 7 miesieczne moze jesc jajko co 2 dzien

czytałam że samo żółtko koja dzisiaj pierwszy raz zjadła żółtko na początku po pół żółtka co dwa dni do zupki albo dodać do deseru
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by Triss Pią 07 Sie 2009, 21:28

moja ala juz dawno jadla zultko z dnia w sloiczku ale po 7 miesiacu moznaz podawac pol jajak co 2 dzien
calego jajka
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Re: roczne dziecko-nie chce żuć-tylko rozdrobione pokarmy-pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach