Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Śniadania i kolacje

+3
Armelia1
MamaM
MAjax
7 posters

Go down

Śniadania i kolacje Empty Śniadania i kolacje

Pisanie by MAjax Sro 17 Mar 2010, 21:33

Dziewczyny podajcie jakieś przepisy na pierwsze śniadania i kolacje. Do tej pory na śniadanie Piotruś dostawał kaszkę glutenową a na kolację mleczko, ale chciałabym już za jakieś 2-3 tyg. zacząć wprowadzać jakieś bardziej konkretne rzeczy
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by MamaM Sro 17 Mar 2010, 23:20

zaraz po wstaniu i przed spaniem...MLEKO...i nic innego Mimi nie toleruje do dziś!!! na to właściwie śniadanie lubi: chleb z pastą rybną, bułkę z jajecznicą ze szczypiorkiem, tosty z pieczenią z cielęciny, chleb z pasztetem, kanapki z serem białym i rzodkiewką (ale dawałam tylko z taką z własnego ogródka). Czasami zje naleśnika z dżemem jagodwym albo truskawkowym (produkcji babci), ale niezbyt lubi. Popija to wszystko herbatką malinową albo z dzikiej róży. Na śniadanie unikamy soków, ale Mimi je lubi bardzo i zdarza się, że pije jakiś sok na śniadanie.
Kolacja: jest bardzo lekka, bo Miśka obiad je na raty (I danie-ok. 12,II-jak wstanie ok 15). Jada więc około 18 takowe smakołyki: budyń (na mleku kozim), ryż zapiekany z jabłkami, sałatkę (czasami nawet owocową), jakieś kanapki czy tosty (zestaw dodatków podobny jak na śniadaniowe kanapki). W sezonie ogródkowym je swoje ulubione pomidory: robię jej sałątkę z sałaty (lubi nawet rukolę!!!) i pomidorów, które wcześniej sparzam i ściągam z nich skórkę.Kroję to później do sałaty i skrapiam oliwą z oliwe i odrobiną oleju lnianego. Mimi to uwielbia!!! zresztą nie tylko ona:)...zgłodniałam:)
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by MAjax Sro 17 Mar 2010, 23:38

Dziękuję bardzo, przyda mi się na przyszłość (też zgłodniałam :-)). A coś na pierwsze śniadania i pierwsze kolacje dla 9-cio miesięcznego dziecka?
P.s. Kiedy wprowadziłyście obiady dwudaniowe? W schemacie żywienia jest, że powinno się w 10 mscu, ale nie wyobrażam sobie jeszcze dawania Piotrusiowi rzadkiej zupy a jak próbowałam dawać mu po kawałku mięska to się dławił (warzywa ugotowane już zje, ale tylko podawane pluszkami, nie widelczykiem) dlatego jeszcze mu daje takie bardzo gęste zupki, właściwie bardziej dania jak zupki, bo karmię go prawie na kolanach ze łzami w oczach (straszny niejadek) i jakbym musiała szukać jego ust łyżeczką (w czasie jedzenia jest zajęty 100 rzeczami - najczęściej zwisaniem z krzesełka z różnych stron-z prawej, lewej a czasem i pośrodku) to wszystko by mi z tej łyżeczki spłynęło. Dlatego robię dania gęściejsze.
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by MamaM Sro 17 Mar 2010, 23:46

moja Mała do dziś najbardziej lubi gęste zupy: krupnik to hicir,pomidorową, z innych zup to rosól z makaronem,jarzynową i żurek. Innych zup nie toleruje od zawsze!!! drugie danie wprowadziłam gdzieś tak po pierwszych urodzinach Niuni.Najpier jarzynkę, później mięsko. Nigdy jednak nie jadła dwóch dań na raz.Musiałam zawsze stosować przerwę. Ale nie mogę narzekać, bo wtedy zjadała swoją porcję. Ostanio mam na Mimi sposób, żeby szybko i sprawnie jej szło jedzenie. Wyliczam za kogo jest kolejna łyżka i ona przed zjedzeniem upewnia się, że dany wujek czy ciotka płakaliby jakby za nich nie zjadła.Aże towarzyska z niej bestia to je za cała familię. Na szczęście mamy dużą rodzinę.Chociaż zdarza nam się "zaangażować" sąsiadów. Sposób nan Mimi skuteczny.
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by Armelia1 Sro 17 Mar 2010, 23:48

MamoM ja też Jeść! Hah

Nadia wcina pieczywko różne z pasztetem drobiowym,wędlinką drobiową,pomidorkiem i ogórkiem zielonym,jajecznicę no i uwielbia śmieci Hah tzn.parówki -to by było na tyle Hah kiedyś zjadła kromeczkę z serkiem topionym a teraz nie chce Nie rozumiem w ogóle jakoś żadnego sera nie chce Nie rozumiem sałaty też nie bo już tam kiedyś próbowałam jej dać i było tylko :"bee!"

ogólnie też mam problem bo już nie mam pomysłów co dawać jej jeść Kto tam?
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by MamaM Sro 17 Mar 2010, 23:52

Mimi ostatnio odkryła serek Capresi,ja zresztą też...Waria to to robi i jest pychotka!!! polecam
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by Triss Czw 18 Mar 2010, 09:06

ala uwielbia jajko albo na parze albo na miekko
teraz robie jej juz kanapeczki bo nie chce jesc kaszek
rozmawialam z logopedka i mowila ze warto dziecku dawac jedzenie w kawalkach a nie rozdrobnione bo wtedy nie mmaja problemow z mowieniem
ala tez woli gesciejsze zupki tymbardziej ze ona 2 dan nie zje
no czasem troche miesa z ziemniaczkiem i buraczkami bo buraczki uwielbia
do tej pory na mojego niejadka mam 2 patenty
banan i kiwi
po kiwi potrafi zjesc jeszcze troche czegos tresciwszego
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by rossi82 Pią 19 Mar 2010, 00:43

Piernik jest wybrednym mięsożercą. Śniadania czy kolacje to przede wszystkim parówki, wszelakie kiełbasy, szyneczka (czasem z chlebem Hah)
rybki (paluszki)
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by aniaffff Pią 19 Mar 2010, 01:30

Filip do 1,5 roku na śniadanie pił mleczko z cyca i na drugą kolacje też. Potem z odstawieniem od piersi zrezygnował z wszystkiego co mleczne. Szczerze mówiąc na początku to śniadania jadł dośc marne, dopiero po dwóch godzinach miał apetyt. Jadł parówkę, serek żółty, ogórek, tost, naleśniczek, szynkę, teraz dochodzi jeszcze jajko w różnej postaci, sandwich i ogólnie kanapki bo wcześniej Młody nie tolerował połączenia chleba badz bułki z czymkolwiek. Na kolację jadamy zazwyczaj coś ciepłego, czasem zupkę z obiadu, ryba, warzywa, ryż, spagetti, placuszki z kaszy, kolacyjnie podaje mu także to co na śniadanie. Wiem że Ty Majax pytasz o to co można podawac dziecku w wieku Piotrusia , to zależy jak dziecko reaguje na wprowadzane nowości, u mnie nie było problemów z niczym i właściwie do roku Filip jadł już wszystko oprócz ogórkowej, grochu i bigosu.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by Mama i corcia Sob 20 Mar 2010, 00:10

Tak jak u Jessi,nigdy nie miala problemu z niczym wiec wprowadzilam jej dosyc szybko praktycznie wszystko do diety i tak jak Filipek Aniaffff majac roczek jadla juz praktycznie wszystko.


Moze na tej stronce znajdziesz cos odpowiedniego
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/168-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-8-miesiac-zycia.html
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Śniadania i kolacje Empty Re: Śniadania i kolacje

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach