Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Jak mierzycie temperature u dzieci?

+11
Joliczka
ewa2
rossi82
anulaaa33
serce000
Armelia1
dagolis
Nieznajoma
mama33
Mama i corcia
aniaffff
15 posters

Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by aniaffff Sro 11 Lis 2009, 22:42

Jak i przede wszystkim czym? Jakim termometrem? Elektrycznym, zwykłym, jednorazowym?
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Mama i corcia Czw 12 Lis 2009, 01:17

Jak byla malutka to mierzylismy jej temperature w pupci elektrycznym termometrem a potem zakupilismy drogi ale naprawde wspanialy termometr do ucha.
Szkoda tylko ze tak pozno na to wpadlismy bo bylo tyle problemow z mierzeniem w pupci a od tej pory co jest ten do ucha to nie ma najmniejszych problemow a Jessi to uwielbia.
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by mama33 Czw 12 Lis 2009, 02:16

Jak był malutki to mierzyliśmy elektronicznym w pupci a teraz to wkładamy mu termometr pod paszkę i wtedy spokojnie czeka na to aż zapipczy !
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Nieznajoma Czw 12 Lis 2009, 08:13

w dzien pod paszka a w nocy w pupci bo inaczej sobie nie da niestety mamy elektroniczny te rteciowe juz chyba nieistnieja O nie mogę! tzn u nas gdzies tesciowa ma ale mowilam zeby to oddała do apteki juz
Nieznajoma
Nieznajoma
 
 

Potrafię : wszystko
Wiek : 37
Jestem z: : polski
Dzieci : 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho : 80
Postów : 3810


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by dagolis Czw 12 Lis 2009, 11:20

ja mierzyłam Natalci temperaturę jak do tej pory, może z 5 razy. pierwszym razem chciałam spróbowac do pupci ale nie było nawet mowy żeby grzecznie chwilkę poleżała więc nie męczyliśmy jej i mierzymy pod paszką...
zastanawiałam sie kiedys nad takim termometrem przykładanym do czoła ale to spory wydatek, jednak gdy dziecko częściej gorączkuje to na pewno jest duże ułatwienie z mierzeniem temp.

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by aniaffff Czw 12 Lis 2009, 16:16

Mi te elektroniczne trafiaja sie jakieś trefne, każdemu mierza inna temperaturę. Musze chyba zaopatrzyć sie w cos lepszego.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Armelia1 Czw 12 Lis 2009, 18:44

ja Nadii mierzyłam temp.chyba ze trzy razy i to w ostatnich 3m-cach -nie było potrzeby wcześniej Radość a mierzyłyśmy pod paszką
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Armelia1 Czw 12 Lis 2009, 18:46

aaaa zapomniałam używam termometru elektronicznego ale sprawdzałam jeszcze takim co się przykłada do czółka,żeby porównać wyniki
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by serce000 Czw 12 Lis 2009, 20:44

aniaffff napisał:Mi te elektroniczne trafiaja sie jakieś trefne, każdemu mierza inna temperaturę. Musze chyba zaopatrzyć sie w cos lepszego.

nio niestety te elektroniczne tak maja...najlepsze sa te stare tradycyjne rteciowe, które niestety wycofuja z użycia no ale cóz nic na to nie poradzimy.
ja zawsze jak moi byli mali mierzyłam w pupie i odejmowałam 4 kreski, a teraz sami trzymają pod pachąLOL jestem zadowolona z rtęciowego i tak szybko go nie wymienie na inny...nie wierze w elektroniczne

serce000
 
 

Potrafię : opiekowac sie dziecmi
Wiek : 44
Jestem z: : Podkarpacia
Dzieci : 3 fajnych chłopaków i maż:)

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 13


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by anulaaa33 Czw 12 Lis 2009, 21:52

A ja nie mierzyłam jeszcze moim babom Amelka nie miała do tej pory gorączki chyba ma po mamie że nawet jak ma objawy grypowe to obchodzi się bez gorączki...a u Nikoli i Wikusi również nie było jeszcze takiej potrzeby i mam nadzieje że tak zostanie jeszcze przez jakiś czas.... LOL
A termometr mam oczywiście nówka nieodpakowana jeszcze od....hoho... Jak mierzycie temperature u dzieci? 415693

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by rossi82 Czw 12 Lis 2009, 22:41

W uszku mierzę LOL
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by ewa2 Czw 12 Lis 2009, 23:10

Jak byli mali to w pupci ,a teraz pod paszką LOL
Mierzyłam rtęciowym jak byli mniejsi bo jest dokładniejszy ,a teraz elektroniczny bo ma większy "bajer" -piszczy Ale bajeer! a po zatym teraz mogliby chcieć "rozpracować "jak dziła rtęciowy więc elektronika bezpieczniejsza LOL

ewa2
 
 

Potrafię : zrobić dużo jak mi się chce ;)
Wiek : 42
Jestem z: : Tarnowa
Dzieci : 3 synów

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 118


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Joliczka Czw 12 Lis 2009, 23:24

Termometr mamy elektroniczny, ten taki smoczek (beznadziejny Bez komentarza! ) i ten na pasku!

Marcel jak na razie nie miał temperatury więc nie było potrzeby mierzenia, Gabryśkowi zaś jak był mały to mierzyliśmy w pupie a teraz to pop paszką!
Joliczka
Joliczka
 
 

Potrafię : co nie co
Wiek : 42
Jestem z: : Nowa Sól
Dzieci : mam dwów wspaniałych synów

Zaproszeń na ciacho : 28
Postów : 1730


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by MamaM Czw 12 Lis 2009, 23:54

termometrów mam chyba z pięć (?)..z tym, że żadnym w razie czego Mimi nie da sobie zmierzyć temperatury, a że ja świernieta jestem i ciągle mi się wydaję, że Mimi ma temaperaturę..więc w celu nękania dziecięcia mego zakupiłam sprzęt:
-elektroniczy przykładany do czółka, mierzenie trwa około 3 sekund- i sprzęt jest do dupy bo jak Mała go widzi to ucieka gdzie pieprz rośnie i za chiny ludowe nie da sobie tego cudeńka przyłożyć do czoła (nie miałam pojęcia, że dziecko potrafi tak szybko machać głową!!!),
-elektorniczny (ze dwie sztuki)-degradacja zupełna!!! nie ma mowy, żeby Mała go utrzymała przez sekundę gdziekolwiek!!! pod pachą-wolne żarty!!! całe 2 minuty!!!,
-paskowy-dzięki jego kosmicznej dokładności, kiedyś Mimi dostała Panadol (szczerze mówiąc czynnikiem decydującym była również walnięta mama, której znów się wydawało, że dziecina ma co najmiej zapalenie płuc),
Reasumując- nie mierzymy etmperaturym zadnym ustorjstwem, polegam na swoim zwodniczym instynkcie macierzyńskiem i rozwadze tacierzyńskiej N. ... i to działa jak do tej pory najlepiej...zważywszy, że Mimi za kilka dni kończy 2 latka to nie jst z nami tak źle;)
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Nitka Pią 13 Lis 2009, 00:41

termometrem rtęciowym w pupie - takie mam przyzwyczajenie i temu wierzę

Kiedyś z małym byłam w szpitalu i tak kazali mierzyć.

Nie zapomnę jak mały akurat zaczął kupę walić a ja twardo ten termometr trzymałam Hah
Nitka
Nitka
 
 

Potrafię : zrobić jajecznicę
Wiek : 41
Jestem z: : Stolica
Dzieci : Kondek

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 3233


http://www.nie-zla-mama.com

Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by aniaffff Pią 13 Lis 2009, 00:41

Usmiałam się przy Twojej opowieści i powiem Ci ze u nas jest podobnie z tym ze jeszcze Młodemu nie mierzylismy temperatury. Miał jak przechodził trzydniówke i jak wychodziły trójki ale wiedziałam że to nie jest 40 st więc nie mierzyłam. Rtęciowy mam więc jakby cos to tym zmierze a dziecko jak ma gorączke to jest takie słabe że bez problemu zmierzysz nawet Mimi, myślę że nie miałaby siły uciekać.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by aniaffff Pią 13 Lis 2009, 00:43

Nitka ciacho główne juz dałam ale masz następne za Twoje poświęcenie i obasrane ( jak sie domyślam ) ręce. O nie mogę! O nie mogę! O nie mogę!
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by anulaaa33 Pią 13 Lis 2009, 00:44

Nitka napisał:termometrem rtęciowym w pupie - takie mam przyzwyczajenie i temu wierzę

Kiedyś z małym byłam w szpitalu i tak kazali mierzyć.

Nie zapomnę jak mały akurat zaczął kupę walić a ja twardo ten termometr trzymałam Hah

Ale się uśmiałam O nie mogę! O nie mogę! O nie mogę! O nie mogę!

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by gonialbn Pią 13 Lis 2009, 00:46

mamy termometr elektroniczny i mierzymy temp w uchu Amelka szybko to polubiła bo po chwili termometr piszczy
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by sylwia Pią 13 Lis 2009, 14:53

mam elektroniczny ale jakies czary na nim wychodza raz jak sobie mierzyłam to wyszło mi 40 st raczej polegam na intuicji
Nitka ale sie uśmiałam
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by MamaM Pią 13 Lis 2009, 22:22

Aniu jak miała trzydniówkę to faktycznie nigdzie nie zwiała ...ale i choroba i stres do tego się przyczyniły...teraz za to zwiewa szybością niemal sprimterską...wolę już zamieniać się w geparda i ją gonić...przynajmiej wiem, że zdrowa...trzydniówki drugi raz bym nie chciała przeżyć!!
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

Jak mierzycie temperature u dzieci? Empty Re: Jak mierzycie temperature u dzieci?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach