Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem

2 posters

Go down

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem Empty Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem

Pisanie by Nitka Pon 09 Lis 2009, 17:51

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem
Dla dziecka od: 1 roku

Składniki
- pół kg filetów drobiowych
- pół kg mrożonej marchewki z groszkiem (jedno opakowanie)
- pół (lub więcej) szklanki soku jabłkowego lub pomarańczowego (ew. soku z cytryny zmieszanego z wodą)
- łyżka curry
- sól
- szklanka ryżu
- olej do smażenia
Sposób przyrządzania:
Wstaw wodę (2 szklanki) na ryż. Olej podgrzewaj w głębszej patelni. Filety pokrój na kawałeczki, po czym wrzuć na patelnię, by się lekko poddusiły lub podsmażyły. Łyżkę oleju wlej do rondelka, podgrzej, następnie dosyp ryż, zamieszaj, ponownie podgrzej, wlej wrzątek, posól, przykryj i pozostaw na bardzo małym ogniu.
Do mięsa dodaj pozostałe składniki i duś całość na małym ogniu, aż wszystko zmięknie. Uważaj, by warzywa się nie rozgotowały, gdyż są wtedy mniej smaczne. Gdy ryż i gulasz dochodzą, masz czas na przygotowanie np. sałaty z cytryną, oliwą i solą (ew. też czosnkiem).
Danie to można przyrządzić również z innymi mrożonkami warzywnymi (sałatką warzywną, paprykarzem, brokułami, fasolką szparagową), używając wtedy innych przypraw, np. tymianku lub ziół prowansalskich.
Nitka
Nitka
 
 

Potrafię : zrobić jajecznicę
Wiek : 41
Jestem z: : Stolica
Dzieci : Kondek

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 3233


http://www.nie-zla-mama.com

Powrót do góry Go down

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem Empty Re: Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem

Pisanie by agnese Pon 16 Lis 2009, 22:40

tak czytam ten przepis i chyba go jutro zrobię, w prawdzie miałam te filety zrobić dziś na kolacje małżowi ale mam nadzieję że nie pogniewa się jeśli zrobię coś extra dla małej bo ostatnimi czasy rzadko mam nowe pomysły na jedzonko dla niej
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem Empty Re: Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem

Pisanie by agnese Wto 17 Lis 2009, 15:43

zrobilam tak jak w przepisie i co?!? i nic nie chce jesc boszszszszsz co ja mam jej ugotowac??????
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem Empty Re: Gulasz drobiowy z marchewką, groszkiem i z ryżem

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach