Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

+13
Mama i corcia
Nieznajoma
MAjax
Izula85
rumianek :)
pestka
dagolis
mama33
Mama usunęła swój profil
aminka
motylek.2
aniaffff
gonialbn
17 posters

Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by gonialbn Wto 29 Wrz 2009, 23:30

Zostałam mamą majac 32 lata,czasem myślę sobie że moje koleżanki maja już odchowane dzieci i sporo luzu a ja siedzę w pieluchach i nie pamiętam kiedy przespałam całą noc.
Ale za to do tej pory robiłam co chciałam. Impreza!! Paznokietki Odpoczywam
A mój maż ma na karku 40,ostatnio czytałam,że jesteśmy w odpowiednim wieku bo już bez problemu jesteśmy w stanie poświęcić siebie dziecku. Dziecko
A co wy na to?
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by aniaffff Wto 29 Wrz 2009, 23:34

Ja urodziłam majac 25 lat, zawsze mówiłam że chciałabym urodzic dzieci do 30-ki a potem iść do pracy i miec wiecej casu dla siebie i meża. Mam nadzieje że sie wyrobię, jeszcze 3 lata mi zostały.

Wydaje mi sie że nie ma reguły na to jaki wiek jest najlepszy. Jeśli chce sie dziecka to wiadomo że sie kocha , opiekuje i wychowuje najlepiej jak sie potrafi mając 20 czy 35 lat.
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 42
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by motylek.2 Sro 30 Wrz 2009, 00:05

Odkad pamietam zawsze chciałm miec dziecko.
Majac 21 lat zaczelismy sie starac o bobasa i tu zaczeły sie moje problemy ..... bo niestety im bardziej go pragniemy tym nie mamy:(
Ale moim zdaniem jesli chodzi o wiek to 20-28 lat. Ale to oczywiscie kazda z nas ma swoja wiedze i przychodzi ten moment ze chce dziecko.
motylek.2
motylek.2
 
 

Wiek : 36
Jestem z: : woj.łódzkie
Dzieci : jeszcze nie mama

Zaproszeń na ciacho : 6
Postów : 503


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by aminka Sro 30 Wrz 2009, 00:09

Ja tez mysle, ze nie ma konkretnej odpowiedniej pory. Najwazniejsze, zeby czuc sie dojrzalym do takiej decyzji, bo co tu duzo mowic dziecko przewraca swiat do gory nogami.
Ja rodzilam jak mialam 29, moj maz wtedy 53. Ma juz swoje dzieci, ale zawsze powtarza, ze teraz dopiero naprawde cieszy sie ojcostwem. Podchodzi do wszystkiego zupelnie inaczej, spokojniej. Ma dla dziecka duzo wiecej czasu niz kiedys.
Sprawdza sie to wszystko, bo widze jaka niesamowita wiez sie miedzy nimi wytworzyla.
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Mama usunęła swój profil Sro 30 Wrz 2009, 09:17

Pierwsze dziecko urodziłam 21 lat teraz drugie po 10 latach,przy pierwszym luz bluz `podekstytowanie na maxa ,przy drugim wiecej obaw bo człowiek starszy i cieżej wszystko znosi i więcej problemów(bynajmniej u mnie )by wszystko było ok najpiękniejszy widok syna gdy mówi do brata w brzuszku lub kładzie rączke i się dziwi gdy brzuch się rusza wtedy jego zdziwienie jest boskie Baba rządzi!

Mama usunęła swój profil
 
 

Potrafię : wszystkiego po troszku
Wiek : 45
Jestem z: : P.O.
Zaproszeń na ciacho : 8
Postów : 1232


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by mama33 Sro 30 Wrz 2009, 12:30

A ja urodziłam pierwsze dzieciątko mając 31 lat i dla mnie była to jak najbardziej odpowiednia pora na nie!
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by dagolis Sro 30 Wrz 2009, 17:26

miałam 27 lat rodząc Natalię.
mówią że najlepszy biologiczny czas na dziecko to 20-24 lata a zdecydowanie przed 30-tką .....
A ja myślę że każda kobieta jest w różnym wieku gotowa na dojrzałe macierzyństwo. Niektóre osoby mające nawet niecałe 20 lat są już dobrymi i odpowiedzialnymi matkami a niektóre dopiero ok 30 zaczynają dojrzewać do takiej decyzji. a jeszcze innym dopiero udaje się zostać matką gdy ma nawet około 40-lat bo nie poddają się i walczą o swój maleński skarb.. wszystko więc zależy od sytuacji.
więc to co mówią lekarze a jak jest w realu to dwa różne tematy...

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by pestka Sro 30 Wrz 2009, 17:56

Myślę, że to Kobietka wie, kiedy jest Jej odpowiedni czas na dziecko LOL Ja urodziłam Młodego mając 29 lat i uważam, ze to był najodpowiedniejszy czas dla mnie, wcześniej nie byłam na to przygotowana ;) a teraz staramy się o drugie dzieciątko Ogólna radość
pestka
pestka
 
 

Potrafię : ryczeć ze śmiechu sama z siebie, zakręcić się bardziej niż igła z nitką ;)
Wiek : 46
Jestem z: : Gdynia Moje Miasto :)
Dzieci : Jeden Wspaniały Synek :D

Zaproszeń na ciacho : 5
Postów : 81


http://www.magicznykufer.shop-it.pl/index.php

Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by rumianek :) Sro 30 Wrz 2009, 18:26

Biologicznie - wiadomo - przed 30-tką. Psychologicznie, społecznie - dla niektórych - nigdy...
Ja urodziłam mając 32 lata. Mój mąż skończył 34. Dla nas był to idealny moment na dziecko Dziecko
Do tej pory robiliśmy, co chcieliśmy, pełny spontan LOL
Gdybyśmy zafundowali sobie dziecko wcześniej, żałowałabym utraty tej swobody, nie miałabym tyle cierpliwości, obawiałabym się, że za mało wiem i nie wychowam go dobrze. A najciężej byłoby mi to znieść, gdyby dziecko było "wpadką" Nie!
Dopóki świadomie nie zdecydowaliśmy się na dziecko, oboje jego posiadanie rozważaliśmy w kategoriach kłopotu i utraty swobody. Teraz potrafimy się cieszyć z tego, że mamy Miśkę i myślimy o następnym brzdącu LOL
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Izula85 Sro 30 Wrz 2009, 18:30

a ja mam 24 25 jak urodze maz o 12 lat starszy wiec mysle ze dla niego najlepsza pora bo juz sie wyszalał jest dojrzały i bardzo chce tego dzidzi nooo zobaczymy jak to bedzie realu:)
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by MAjax Sro 30 Wrz 2009, 20:02

Ja urodziłam mając 28, żałuję, że nie udało mi się wcześniej, ale uważam, że to zależy od kobiety/mężczyzny, są tacy, którzy mogą było rodzicem mając lat 20, inni będąc po 30-tce a jeszcze inni wcale.
MAjax
MAjax
 
 

Wiek : 43
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : 1 sztuka męska

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1680


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Nieznajoma Sro 30 Wrz 2009, 20:45

ja urodziłam majac 20 lat nie zaluje naprawde czułam ze kocham dzieci i pragnełam miec swoje mój mąż jest starszy o 10 lat wiec dla niego mysle tez najlepszy czas na dzidziusia co sie mielismy wyszumiec to sie wyszumielismy zreszta roksana ma juz 2 latka moze swobodnie gdzies juz wybyc zawsze sie ktos mala zajmie przez kilka godzin LOL

uwazam ze nie ma rególy LOL
Nieznajoma
Nieznajoma
 
 

Potrafię : wszystko
Wiek : 37
Jestem z: : polski
Dzieci : 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho : 80
Postów : 3810


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Mama i corcia Sro 30 Wrz 2009, 22:15

Ja chcialam bardzo miec dzidzie juz w wieku 21 lat jednak los przez kilka lat chcial inaczej i urodzilam majac 26 lat i teraz patrzac z perspektywy czasu bardzo dobrze ze tak sie stalo.
Moj malz starszy jest ode mnie 11 lat wiec dla niego byla to najwyzsza pora.
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by justyna82 Sob 03 Paź 2009, 16:31

Ja urodziłam mając 22 lata mi ten wiek odpowiadał czułam się gotowa.Ale wracająć do wieku ,moja zuzanka ostatnio dowaliła .Jedziemy do szkoły a Zuza mówi mama gosia już jest ,bo ją babcia przywiozła,a to była gosi mama kobitka koło 40 ale niezadbana to wygląda na troche więcej.Każda z nas wie kiedy przychodzi tem czas i jestesmy gotowe na dziecko,a wiek czy to jest ważne ?
justyna82
justyna82
 
 

Potrafię : gotowac
Wiek : 42
Jestem z: : ŁOWICZ
Dzieci : Zuzanna i Ernest

Zaproszeń na ciacho : 5
Postów : 190


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by gonialbn Sob 03 Paź 2009, 22:38

A ja czasem myśłę,że jakbym była młodszą mamą to bym miała lepszę samopoczucie w ciąży i wszystko byłoby łatwiejsze.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Triss Nie 04 Paź 2009, 17:46

ja urodzilam stanowczo za pozno w wieku 39 lat
teraz staramy sie o 2 troche mam dosc
nieprzesane noce i wogole ale jednak ciesze sie ze mam dziecko
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Joliczka Nie 04 Paź 2009, 23:25

Ja urodziłam mając 25 lat i myślę że w moim przypadku był to odpowiedni czas! Mimo że już 3 lata wcześniej bardzo chciałam zostać mamą!
Joliczka
Joliczka
 
 

Potrafię : co nie co
Wiek : 42
Jestem z: : Nowa Sól
Dzieci : mam dwów wspaniałych synów

Zaproszeń na ciacho : 28
Postów : 1730


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by sylwia Wto 06 Paź 2009, 16:47

ja 22 lata a maz 24 wydaje mi sie ze to odpowiedni czas na dziecko kazdy wie kiedy chce miec dziecko i kiedy jest gotowy nie wazne ile ma sie lat wazne zeby kochac dziecko bez reszty
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by rumianek :) Wto 06 Paź 2009, 19:56

gonialbn napisał:A ja czasem myśłę,że jakbym była młodszą mamą to bym miała lepszę samopoczucie w ciąży i wszystko byłoby łatwiejsze.

Gonia toż ja tyle samo mam lat, co Ty i naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić, że mogłabym czuć się jeszcze lepiej w ciąży. Chyba wiek nie ma tu nic do rzeczy...
Poza tym dla mnie czym wcześniej tym byłoby trudniej - psychologicznie rzecz biorąc, ale też finansowo i mieszkaniowo.
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą Empty Re: Najlepszy wiek zeby zostać mamą lub tatą

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach