Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

potrzebuje porady :)

+6
rumianek :)
sylwia
Mama i corcia
Armelia1
anulaaa33
maxine-fee
10 posters

Go down

potrzebuje porady :) Empty potrzebuje porady :)

Pisanie by maxine-fee Wto 23 Mar 2010, 20:30

Dziewczyny poradzcie bo juz nie wiem co robic i kogo sluchac .
karmie mala od tygodnia cycem i musze dokarmiac butla tak powiedziala polozna bo jak karmilam samym cycem to nie przybierala na wadze :(
Teraz przybiera ale na poczatku wypijala 20 ml potem 30 ,40 teraz ostatnio nawet po 75 ml i teraz od 2 dni znowu tak po 40-50 ml i strasznie duzo ulewa :(
meczy sie najpierw bo jej chyba za ciezko i jak uleje to widac ze jej lzej i zasypia .
Ale jak to zrobic zeby sie nie meczyla dawac mniej mowi tesciowa?
Ja karmie cycem kazda strona tak po 10 min LOL potem beka i na koniec flaszka .
teraz ja karmilam i dalam jej tylko 40ml i tak mi ulala :/

poradzcie co robic .
Wazona bedzie dopiero w piatek LOL
maxine-fee
maxine-fee
 
 

Potrafię : wszystko :)
Wiek : 44
Jestem z: : wami
Dzieci : Marcysia :)

Zaproszeń na ciacho : 24
Postów : 779


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by anulaaa33 Wto 23 Mar 2010, 20:41

mnie położna kazała karmić dużo mniejszą ilością a częściej Nikola też mi na początku strasznie ulewała dawałam jej faktycznie co troche po troszku i po jakimś czasie przestała ulewać

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Armelia1 Wto 23 Mar 2010, 21:46

ja niedoświadczona w karmieniu butlą ale z teoretycznej wiedzy może być tak,że za gęste mleko robisz albo faktycznie dawaj mniej a częściej(jak już musisz dokarmiać) albo po prostu mleko jej nie pasuje i trzeba zmienić Pomysły Pomysły Pomysły
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by maxine-fee Sro 24 Mar 2010, 00:48

Za gestego nie robie bo trzymam sie tego co na opakowaniu ale dzisiaj zrobilam testa i o 20:00 dostala normalnie cyca po 10 min kazdy i potem 30 ml tylko normalnie spala tak do 24:00 i kolejne jedzenie a teraz zobacze ile pospi LOL chyba nie dlugo bo juz stekac zaczyna
maxine-fee
maxine-fee
 
 

Potrafię : wszystko :)
Wiek : 44
Jestem z: : wami
Dzieci : Marcysia :)

Zaproszeń na ciacho : 24
Postów : 779


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Mama i corcia Sro 24 Mar 2010, 01:14

Maxine moze jej mleko nie pasowac tak jak napisala Armelia albo poprostu za duzo dla niej cyc i jeszcze butla.
Mozliwe jest ze teraz bardziej najada sie mleczkiem z cycusia i nie musi juz tak duzo dostawac w butli.
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by sylwia Czw 25 Mar 2010, 16:18

tez mi sie wydaje ze powinnas karmic najpierw piersia a dopieroo pozniej butla moze zeczywiscie nie potrzebuje juz butli ntylko najada sie cycusiem a sprobuj ja karmic samym cycem moze butla nie bedzie potrzebna
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Armelia1 Czw 25 Mar 2010, 16:25

maxine-fee napisał:Za gestego nie robie bo trzymam sie tego co na opakowaniu ale dzisiaj zrobilam testa i o 20:00 dostala normalnie cyca po 10 min kazdy i potem 30 ml tylko normalnie spala tak do 24:00 i kolejne jedzenie a teraz zobacze ile pospi LOL chyba nie dlugo bo juz stekac zaczyna
maxine a skąd Ci się wzięło te 10min może powinnaś małą tak długo karmić jak ONA tego wymaga Pomysły czas zależy od maleństwa, pokarmu i intensywności ssania u mnie Nadia piła po 10min, bo tyle jej wystarczało ale zdarzyło się parę razy,że wisiała na cycu i 45 min. Hah
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Mama i corcia Czw 25 Mar 2010, 18:23

A poza tym po 10 minutach moze dopiero naplywac to najgesciejsze mleko,bo wiadomo ze na poczatku leci napoj a potem pokarm i moze u Ciebie dluzej to trwa,a jesli odstawiasz mala po 10 min do drugiego w ktorym moze byc tak samo to sie nie najada.
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by rumianek :) Czw 25 Mar 2010, 19:28

Mama i corcia napisał:A poza tym po 10 minutach moze dopiero naplywac to najgesciejsze mleko,bo wiadomo ze na poczatku leci napoj a potem pokarm i moze u Ciebie dluzej to trwa,a jesli odstawiasz mala po 10 min do drugiego w ktorym moze byc tak samo to sie nie najada.

Dokładnie tak!
Miśka na początku piła ok. pół godziny. Dopiero gdzieś pod koniec 2 m-ca zaczęła jeść krócej. No i czekałam aż sama cyca wypuści (lub ewentualnie zaśnie), co oznaczało, że się najadła. Poza tym zwykle dawałam jedną pierś na 1 posiłek i na zmianę. Bardzo rzadko musiałam dokarmiać drugim cycem na jedno karmienie.
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by sylwia Pią 26 Mar 2010, 01:45

moja na poczatku praktycznie nie schodziła z cyca ssała ok 30 40 minut a jadła zazwyczaj co godzine poltorej wiec prawie caly czas wisiała na cycu a i karmiłam na zmiane raz jednym a raz drugim
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Aurelia Pią 26 Mar 2010, 10:51

Mojemu też sie ulewa i to często to powód za szybko dziecko ciagnie ulewanie sie to normalne mojemu nieraz fontanna leci :)lekarz śmiał się gdy pytałam czemu to normalka powiedział i dodał KAZDE DZIECKO JEST INNE I KAZDE INACZEJ TRAWI Dziecko
Aurelia
Aurelia
 
 

Wiek : 45
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : 2

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 79


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Joliczka Pią 26 Mar 2010, 11:07

Mój Gabryś też strasznie ulewał idąc na spacer zawsze miałam coś na przebranie i tak to trwało do 8 miesiąca! Trzeba zwracać szczególna uwagę na takiego ulewającego malucha bo może się zakrztusić! Układać go wyżej lub na boczku!

A jeśli chodzi o karmienie to powinnaś małej pozwolić ciągnąć cyca tyle czasu ile ona ma na to ochotę a z butelki spróbuj zrezygnować bo jak się przyzwyczai to cyca nie ruszy! Z butelki jej będzie o wiele łatwiej pić więc na pewno wybierze butle!
Joliczka
Joliczka
 
 

Potrafię : co nie co
Wiek : 42
Jestem z: : Nowa Sól
Dzieci : mam dwów wspaniałych synów

Zaproszeń na ciacho : 28
Postów : 1730


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Lenka12_12 Pią 26 Mar 2010, 11:58

ja jako młoda mamusia zgodze sie z dziewczynami tez dokarmiałam i tak samo kazała mi połozna 15 minut karmic pózniej przerwac i drugi cycuś!na poczatku było to dobre lecz z czasem stwierdzam ze to niewypał!teraz Nynek wisi na cycu nawet godzine i za kilka minut chce znowu jesc!jednak taki to juz urok!
Lenka12_12
Lenka12_12
 
 

Potrafię : jeść!hiiihi!nawet samodzielnie
Wiek : 38
Jestem z: : TAM
Dzieci : narazie pozostane przy jednym słoneczku Adrianku!

Zaproszeń na ciacho : 47
Postów : 1644


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by maxine-fee Pią 26 Mar 2010, 14:38

hej LOL
Od 2 dni dostaje tylo cyca LOL bo juz nie daje rady .A te 10 minut to mi polozne mowily ze tak robic najpierw cyc po 10 min kazdy apotem butla :/ przestala robic kupy a jak robila to zielone ,plakala i wila sie z bolu ,bylismy wczoraj u lekarza ale niby wszystko git i powiedzialam ze sterydow -sztuczne mleko tak nazywam juz nie dostanie teraz tylko cyc i tyle ile chce rz 10 min raz 40 ona sama wypluwa lub zasypia nie to zebym jej zabierala LOL dzisiaj w nocy mialam chyba duzo mleka bo cala mokra wstalam wszystko przecieklo moze bede miec tego mleczka wystarczajco i wszyscy beda szczesliwi LOL
Od 2 dni od 22 do 3 w nocy sa cyrki pacze i jest nerwowa chyba ma kolki robie wszystko by jej pomoc le jakos nie pomaga lub tylko na chwile ale dzisiaj juz kupa byla zolta wiec moze bedzie lepiej LOL
No i baki puszcza .

A jak o 3 zasnelysmy obie wymeczone i padniete to obudzil nas maz o 9:30 szok normalnie tylegodzin przespala wtulona w moj policzek LOL
Ale odespalam LOL
Rano pojadla i teraz kima LOL a ja czekamna polozna ,gotuje zupe ,piore i sprzatam LOL

Z czego sie robia te kolki ?
Myslicie ze jak zjem talerz zurku (tesciowa ugotowala ) to jej cos bedzie ? ja gotuje zupe warzywowa LOL
maxine-fee
maxine-fee
 
 

Potrafię : wszystko :)
Wiek : 44
Jestem z: : wami
Dzieci : Marcysia :)

Zaproszeń na ciacho : 24
Postów : 779


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by anulaaa33 Pią 26 Mar 2010, 14:44

Maxine ja bym nie ryzykowała z żurem Co?

anulaaa33
 
 

Potrafię : śmiać się :D
Wiek : 40
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133
Postów : 6481


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by artanula Pią 26 Mar 2010, 15:08

żurek jest na zakwasie...jak Ty zjesz , to tak jakby mała tez dostała..
ziemniaczki z masełkiem i gotowane mięsko, rosołek, ryż z białym sosikiem..ja też już myślę jak to będzie..takie szpitalne żarełko...nawet dżem głupi truskawkowy odpada, bo ma małe pesteczki..a tych drobno pestkowych nie wolno..łojjjjj....chyba expresowo schudnę.
artanula
artanula
 
 

Potrafię : śmiać się z siebie
Wiek : 53
Jestem z: : Warszawa
Dzieci : Maciek, Maja i Maksiu w drodze :)

Zaproszeń na ciacho : 19
Postów : 352


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by maxine-fee Pią 26 Mar 2010, 22:36

zurku nie jadlam macie racje .byla polozna i wazyla mala i jakos nie przybrala na wadze a ostatnio bylo tak ladnie teraz w tydzien tylko 30 gram to cos nie tak w pierwszy tg przybrala 220 potem 200 a teraz co i byla dokarmiana butla to chyba przez to ulewanie ,zobaczymy teraz za tg w piatek od srody dostaje tylko cyca
maxine-fee
maxine-fee
 
 

Potrafię : wszystko :)
Wiek : 44
Jestem z: : wami
Dzieci : Marcysia :)

Zaproszeń na ciacho : 24
Postów : 779


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Armelia1 Sob 27 Mar 2010, 00:00

maxine nie przejmuj się zbytnio (no chyba,że lekarz stwierdzi inaczej) tą wagą moja niunia raz przybierała na wadze i to dość sporo a raz bardzo malutko Smutek a nawet schudła Co? ale lekarz zalecił "monitorowanie" wagi i po niecałych dwóch m-cach było już OKi LOL
teraz gdzie je dania dla "dorosłych" i to duuużooooo w ciągu 2.5 m-ca przybrała dokładnie 52dkg Hah po prostu taki jej urok-małego szkieletorka Hah
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

potrzebuje porady :) Empty Re: potrzebuje porady :)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach