Styczeń 2019
PonWtoSroCzwPiąSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Poradźcie

Go down

Re: Poradźcie

Pisanie by Mari on Sro 17 Mar 2010, 16:46

Witam mam pytanko, jak sobie radzilyscie z zabkowaniem waszych maluszkow??Moj szkrabek ma 5 miesiecy i od blisko miesiaca ma opuchniete dolne dzaselka w miejscu jedynek, smaruje mu czasem bobodentem ale to tylko na chwile (a zbytnio nie chce tego uzywac), dalam mu ostatnio w nocy czopek przeciwbolowy bo sie budzil i plakal, oczywiscie gryzaki stosuje ale jestem ciekawa czy macie jakies inne super sposoby. Czekam na dobre rady LOL

Mari

Jestem z: : Śląska
Dzieci : Wojtuś

Zaproszeń na ciacho : 0

Powrót do góry Go down

Pisanie by sylwia on Sro 17 Mar 2010, 18:11

Mari jaki wiki zabkowała tl brała wszystko do buzi jak zabkuje to smarowalam zelem rano i wieczorem ale to za duzego efektu nie dawalo jak bylo ciezko to dawałam jej paracetamol albo nurofen i zimne gryzaki
sylwia
sylwia

Potrafię : duzo
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mari on Sro 17 Mar 2010, 18:58

No to ja tak samo wiec pewnie zostaje tylko wytrwale czekac az wyjdzie, a powiedz dlugo miala opuchniete dzaselka zamin jej wyszedl zabek??

Mari

Powrót do góry Go down

Pisanie by anulaaa33 on Sro 17 Mar 2010, 19:24

Mari najlepsza metoda to przetrwanie Co? ja w żadne żele nie wierze nic nie dawały

anulaaa33

Potrafię : śmiać się :D
Jestem z: : Polski :D
Dzieci : 3 baby

Zaproszeń na ciacho : 133

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mari on Czw 18 Mar 2010, 23:02

Jest, jupi pierwszy zabek mojego szkrabka sie juz wybil Żartowniś

Mari

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mama i corcia on Czw 18 Mar 2010, 23:54

No io gratulacje dla zebola Żartowniś
Mama i corcia
Mama i corcia

Potrafię : dobrze zjesc:))
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149

Powrót do góry Go down

Pisanie by rossi82 on Pią 19 Mar 2010, 00:14

Gratulacje LOL
U nas zęby zawsze rosły hurtem. Przynajmniej dwa na raz. Pamiętam że Piernikowe dziąsełka potrafiły długo wyglądać na taki z których już na dniach powinny wyjść ząbki. Mimo to czasem czekałam dłuuuugo. Na pierwsze dwa kły czekałam chyba całe dziewięć miesięcy Hah
Najgorzej było jak wychodziły czwórki, wyszły wszystkie cztery w zaledwie tydzień. Wtedy ratowaliśmy się paracetamolem. Maść na dziąsła niewiele pomagała. Teraz czekamy na trójki i też wygląda na to że lada moment (może z miesiąc hihih) powinny być LOL )

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68

Powrót do góry Go down

Pisanie by aniaffff on Pią 19 Mar 2010, 01:36

U nas trójki tez wygladały jakby były na mecie ale przebijały się chyba z dwa miesiące.
aniaffff
aniaffff

Potrafię : niezle sprzatać
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145

Powrót do góry Go down

Pisanie by Triss on Pon 22 Mar 2010, 22:05

jak ci dobrze moja Ala ma dopiereo 1 zeba
i poki co nie widac innych
Triss
Triss

Potrafię : różnie
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aurelia on Pon 22 Mar 2010, 23:04

Mój synek też ma 5 miesiecy i zgroza z tym ząbkowaniem Co? Co? wszystko wypróbowałam wszystkie maści i nic no jest jedna co działą na synka nawet szybko i na godzinke ale dobra i ta godzinka spokoju DENTINOX N Tak KUPILIŚMY Z TYSIAC GRYZAKÓW I NAWET SMOCZEK GRYZACZEK ALE GO NIE CHCE Nie! najlepsze sa palce mamusi Tak często wkładam gryzaczek do lodówki to pomaga Dziecko
Aurelia
Aurelia

Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : 2

Zaproszeń na ciacho : 1

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mama i corcia on Wto 23 Mar 2010, 00:18

U nas bardzo dobrze sprawdzaly sie smoczki i gryzaki w zamrazalce,zawsze bylo ich tam kilka ,mala uwielbiala je gryzc takie zmrozone do tego stopnia ze sama przychodzila pod zamrazarke a ja wiedzialam juz co chce LOL
Mama i corcia
Mama i corcia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Armelia1 on Wto 23 Mar 2010, 00:26

rossi82 napisał:Gratulacje LOL
U nas zęby zawsze rosły hurtem. Przynajmniej dwa na raz. Pamiętam że Piernikowe dziąsełka potrafiły długo wyglądać na taki z których już na dniach powinny wyjść ząbki. Mimo to czasem czekałam dłuuuugo. Na pierwsze dwa kły czekałam chyba całe dziewięć miesięcy Hah
Najgorzej było jak wychodziły czwórki, wyszły wszystkie cztery w zaledwie tydzień. Wtedy ratowaliśmy się paracetamolem. Maść na dziąsła niewiele pomagała. Teraz czekamy na trójki i też wygląda na to że lada moment (może z miesiąc hihih) powinny być LOL )
Rossi u Nadii identycznie jak u Twojego malca z początkami ząbkowania-pózno i hurtowo
Nadia ma 17 m-cy i tylko 9 ząbków Hah

Ostatnio zmieniony przez Armelia1 dnia Wto 23 Mar 2010, 00:29, w całości zmieniany 1 raz
Armelia1
Armelia1

Potrafię : dobrze gotować
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64

Powrót do góry Go down

Pisanie by Armelia1 on Wto 23 Mar 2010, 00:27

Mari napisał:Jest, jupi pierwszy zabek mojego szkrabka sie juz wybil Żartowniś
Piątka! Żartowniś no to Toast na tego pierwszego!! Zakręcony
Armelia1
Armelia1

Powrót do góry Go down

Pisanie by Madzioreczek on Wto 23 Mar 2010, 09:44

Mari, u mnie było tak, pierwszy ząbek wyszedł jak mała miała 6,5 miesiąca.
Pierwsza 1-ka na dole wyszła nawet nie wiem kiedy, w zasadzie bezboleśnie, za to przy drugiej, po jakiś 2 tygodniach, nie obeszło się bez Ibum albo Panadolu. Ale podanie Oli syropku prawie graniczyło z cudem, jak już jej wcisnęłam to przeważnie go zwymiotowała, natomiast żele to też wydaje mi się, że nic nie dają, zwłaszcza że karzą je wmasować w dziąsła, a jak tu coś wmasować jak maluch się wierci, krzyczy, zaciska dziąsła, albo gryzie zębami te które już ma. Trzeba po prostu przeczekać cierpliwie, aż ząbki wyjdą i jak już jest bardzo źle to podać coś przeciwbólowego.
Teraz idą dwie 2-jki na dole no i od kilku dni jest płacz w nocy, więc daję Ibum i nawet po nim ładnie śpi.
Poza tym młoda strasznie się ślini, normalnie jak tylko coś do buzi bierze, a bierze wszystko łącznie z dywanem ;), to normalnie ślina jej leci strużkami z buzi Ale bajeer!, zaopatrzyłam się z furę śliniaków no i jakoś dajemy rade O tak!
Madzioreczek
Madzioreczek

Potrafię : Gotować ;) i śmiać się z samej siebie ;)
Jestem z: : Rzeszowa
Dzieci : 1 - Aleksandra

Zaproszeń na ciacho : 4

Powrót do góry Go down

Pisanie by aniaffff on Wto 23 Mar 2010, 23:55

Madzioreczek napisał:Mari, u mnie było tak, pierwszy ząbek wyszedł jak mała miała 6,5 miesiąca.
Pierwsza 1-ka na dole wyszła nawet nie wiem kiedy, w zasadzie bezboleśnie, za to przy drugiej, po jakiś 2 tygodniach, nie obeszło się bez Ibum albo Panadolu. Ale podanie Oli syropku prawie graniczyło z cudem, jak już jej wcisnęłam to przeważnie go zwymiotowała, natomiast żele to też wydaje mi się, że nic nie dają, zwłaszcza że karzą je wmasować w dziąsła, a jak tu coś wmasować jak maluch się wierci, krzyczy, zaciska dziąsła, albo gryzie zębami te które już ma. Trzeba po prostu przeczekać cierpliwie, aż ząbki wyjdą i jak już jest bardzo źle to podać coś przeciwbólowego.

W takiej sytuacji najlepsze chyba sa czopki przeciwbólowe. LOL
aniaffff
aniaffff

Potrafię : niezle sprzatać
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145

Powrót do góry Go down

Pisanie by sylwia on Czw 25 Mar 2010, 16:26

gratulacje pierwszego zabka a co do opuchnietych dziaselek to miała kilka miesiecy ja to juz myslałam ze pierwszy zab wyjdzie w 5 miesiacu a wyszedl w 11
sylwia
sylwia

Potrafię : duzo
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44

Powrót do góry Go down

Pisanie by rumianek :) on Czw 25 Mar 2010, 19:04

Miśka czasami jest niespokojna i gryzie rączki, albo smoka kantem Dziecko Daję Jej wtedy granulki homeopatyczne Chamomilla-Dagomed 44. Rozgniatam 5 granulek i zalewam kilkoma kroplami ciepłej wody, po chwili rozpuszczone podaję małej łyżeczką. Najdalej za 15 min jest spokój LOL Polecam! Kwiat
Jak na razie jednak zębów nie widać Hah
rumianek :)
rumianek :)

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mari on Pią 26 Mar 2010, 17:35

No u mnie ten zabek sie wybil ale jest go moze 2 mm, myslalam ze szybciej wyjdzie, chyba dwie noce jeszcze plakal ale pomogl ibuprom dla dzieci i jakos sie przezylo LOL Teraz z niego bedzie taki maly dziurkacz Ogólna radość ide dzis z malym do lekarza bo ego wyniki z krwi nie wyszly ponoc najlepiej iwec jestem ciekawa co mi lekarka powie :( pozdrawiam

Mari

Powrót do góry Go down

Pisanie by dagolis on Pią 26 Mar 2010, 19:43

rumianek LOL napisał: Daję Jej wtedy granulki homeopatyczne Chamomilla-Dagomed 44. Rozgniatam 5 granulek i zalewam kilkoma kroplami ciepłej wody, po chwili rozpuszczone podaję małej łyżeczką. Najdalej za 15 min jest spokój

ja swojej również podawałam Chamomilla-Dagomed 44. również sie sprawdzał i polecam. z tym ze ja już swojej nie rozpuszczałam tylko dawałam granulki normalnie do buźki. oba sposoby są dobre.

dagolis

Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51

Powrót do góry Go down

Pisanie by Armelia1 on Sob 27 Mar 2010, 00:16

Mari napisał:No u mnie ten zabek sie wybil ale jest go moze 2 mm, myslalam ze szybciej wyjdzie, chyba dwie noce jeszcze plakal ale pomogl ibuprom dla dzieci i jakos sie przezylo LOL Teraz z niego bedzie taki maly dziurkacz Ogólna radość ide dzis z malym do lekarza bo ego wyniki z krwi nie wyszly ponoc najlepiej iwec jestem ciekawa co mi lekarka powie :( pozdrawiam
Mari i co????Jak tam te wyniki Wojtusia???Co powiedziała lekarka???
Mam nadzieję,że to nic poważnego Uściski buziaki dla Wojtusia Całus urodzinowy!
Armelia1
Armelia1

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mari on Wto 30 Mar 2010, 00:59

No hej na szczescie lekarka powiedziala ze takie wyniki moga byc i nie ma sie czym martwic (anemii nie ma) LOL

Mari

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mama i corcia on Wto 30 Mar 2010, 01:00

Mari napisał:No hej na szczescie lekarka powiedziala ze takie wyniki moga byc i nie ma sie czym martwic (anemii nie ma) LOL

No i to najwazniejsze,jak jest zdrowko to jest wszystko!!!! LOL
Mama i corcia
Mama i corcia

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down