Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

+5
MamaM
Mama i corcia
Izula85
Lenka12_12
gonialbn
9 posters

Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by gonialbn Sob 16 Sty 2010, 17:27

No właśnie,zaczełam zostawiać Amelkę u opiekunki bo pod koniec stycznia wracam do pracy no i jest cieżko Amelka zna tą osobę od urodzenia ale i tak płacze,może macie jakieś pomysły jak ułatwić dziecku rozstanie?
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Lenka12_12 Sob 16 Sty 2010, 17:31

ja jak byłam mała to działało na mnie przekupstwo-jednak nie zawsze ale czasami pomagało!
Lenka12_12
Lenka12_12
 
 

Potrafię : jeść!hiiihi!nawet samodzielnie
Wiek : 38
Jestem z: : TAM
Dzieci : narazie pozostane przy jednym słoneczku Adrianku!

Zaproszeń na ciacho : 47
Postów : 1644


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Izula85 Sob 16 Sty 2010, 21:05

ja nie wiem ale wydaje mi sie ze czas jest najlepszym wyjsciem dziecko sie szybko przyzwyczaji codziennie sytuacja bedzie siepowtarzała bedzesz wychodzic mała troszku popłacze ktos powie jej ze jak bedzie ta i ta godzinka(pokaze na zegarku)to mamusia wróci i zrobicie coś co najbardziej lubicie .Mysle tez ze duzą rolę odgrywa opiekunka to ona powinna zapewnic dziecku jakies rozrywki zeby nie nudziło sie i nie przypominało cały czas o mamie której nie ma a nie ma u Was jakiegośą złobka lub przedszkola moj sioistra teraz posłała dziecko (siła rzeczy bo w lutym spodziewa sie drugiego)niecałe dwa latka do złobka mała jest przeszcześliwa szybko sie rozwija zrobiła sie taka towarzyska opiekuncza wkłada lalki do pudełkai przykrywa szmatka i wiele innych smiesznych czynnosci których w domu w ogóle nie robiła i najlepsze jest ze zaczyna mowic po nirmiecku i np powie Misiuuuuu com com a ile ma Twoja dzidzia bo ja nie jestem we wszystkim poinformowana
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by gonialbn Sob 16 Sty 2010, 23:33

Amelka ma 9 miesięcy i trudno takiemu dziecku cokolwiek wytłumaczyć,dzisiaj zostawiłam ją na 1,5 godz nie chciała jeść,płakała, a nawet darła się.Wolałabym,żeby to nie był żłobek bo tam panie mają kilkoro dzieci pod opieką i nie sądzę żeby się cackały z moim,a pozatym moja znajoma ma swoje dziecko więc Amelka ma towarzystwo.
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Mama i corcia Nie 17 Sty 2010, 02:45

Gonialbn mysle ze powinniscie odczekac jeszcze troche,moze mala sie przyzwyczai,jednak jesli ta sytuacja nie ulegnie poprawie to pomyslalabym na Twoim miejscu o innym rozwiazaniu lub opiekunce.
Ja nie mowie tu absolutnie ze ta jest zla ale nasze dzieciaczki czasami tak maja ze poprostu moga kogos nietolerowac co tylko poteguje rozstanie z Toba.Cos jej ewidentnie moze nie pasowac w tej pani,jej domu,dziecku lub czymkolwiek innym i tak reaguje gdy z nia zostaje.
Powodow moze byc naprawde wiele lub jeden blachy ktory szybko mozna usunac tylko trzeba by szybko na niego natrafic,bo to niekoniecznie moze byc przyczyna tylko tego ze sie z Toba rozstaje bo wiem z wlasnego doswiadczenia(bylam opiekunka) ze jesli sie poswieci maluszkowi calego siebie i ma mnustwo pomyslow jak zajac mu czas to w mgnieniu oka zapomina o tym ze mamusi nie ma.
Zycze powodzenia Uściski
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Izula85 Nie 17 Sty 2010, 12:57

zgadzam sie z powyzsza odpowiedzia nie mam dzieci ale to oczywiste ze dziecko znudzone któremu sie nie poswieca uwagi to dziecko płaczace i marudzace no niestety takie sa realia!!!!!aczkolwiek sa tez takie które nie wymagaja naszej uwagi wrecz przeciwnie swietnie wystarczy im swoje towrzystwo gonielbn głowa do góry i zycze powodzenia!!!!
Izula85
Izula85
 
 

Potrafię : zjeść całą czekolade i szukac jeszcze
Wiek : 38
Jestem z: : ZE WSI:)
Dzieci : mała kruszynka Natalia

Zaproszeń na ciacho : 48
Postów : 1261


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by MamaM Nie 17 Sty 2010, 16:11

gonialbn Ty wozisz Corke d opiekunki, a gdyby opiekunka przyjezdzała do was? Coreczce byłoby łatwiej we wlasnym domu przywyknac do nowej sytucj.
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by gonialbn Nie 17 Sty 2010, 20:50

opiekunka to moja koleżanka,znamy się już chwilę,a Amelkę od urodzenia często się spotykamy,spróbujemy u nas w domu ale to tez nie takie proste bo ona też ma dziecko,pierwszy raz jak zostawiłam ją to było super, no a teraz na dobre zaczelismy przyzwyczajanie się no i jest różnie drugi raz był najlepszy ale w sobotę było strasznie cały czas płakała,czytałam w pwenej ksiażce że w 10miesiacu zycia dzieci odczuwaja pierwszy lek separacyjny - moze to jest przyczyna
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Armelia1 Nie 17 Sty 2010, 23:13

wydaje mi się,że powinnaś zacząć przyzwyczajać małą od krótkich rozstań(1,5godz.na pierwsze razy to wg mnie za długo!!)i stopniowo wydłużać czas Twojej nieobecności,po 2 mimo wszystko powinnaś mała zostawiać u siebie-przynajmniej na początku-to dość duzy szok dla takiego małego dziecka nie dość,ze nie ma mamy to jeszcze nie ma swojego pokoju,misia,kocyka itp.,no i po 3 daj córce troszkę czasu-niestety ale musi to troszkę potrwać nim się przyzwyczai i zaakceptuje nową sytuację!!Ja opiekowałam się kiedyś blizniakami i też musieliśmy(ja,chłopcy i ich rodzice)przez to wszystko przejść!!
Głowa do góry gonilbn i cierpliwości!!
Armelia1
Armelia1
 
 

Potrafię : dobrze gotować
Wiek : 41
Jestem z: : śląskie
Dzieci : córeczka Nadia

Zaproszeń na ciacho : 64
Postów : 1917


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by MamaM Pon 18 Sty 2010, 00:09

goniu będzie dobrze...metoda małych kroczków w przypadku tak małych dzieci(w obliczu tak wielkich problemów) jest najrozsądniejsza!!!
MamaM
MamaM
 
 

Potrafię : być
Wiek : 48
Jestem z: : Polski
Dzieci : Mimi, Kubuś

Zaproszeń na ciacho : 67
Postów : 3351


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by gonialbn Pon 18 Sty 2010, 19:24

robimy postępy jutro przerwa i w środę znowu próbujemy
gonialbn
gonialbn
 
 

Potrafię : stanąć na głowie
Wiek : 47
Jestem z: : ?
Dzieci : !

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 781


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by aniaffff Pon 18 Sty 2010, 19:33

Mam nadzieje że sie uda bez morza łez Ale bajeer!
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 41
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Mama i corcia Pon 18 Sty 2010, 20:00

Trzymam kciuki
Mama i corcia
Mama i corcia
 
 

Potrafię : dobrze zjesc:))
Wiek : 42
Jestem z: : Austrii
Dzieci : Jessica

Zaproszeń na ciacho : 149
Postów : 6803


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Aurelia Wto 19 Sty 2010, 22:36

gonialbn ja swojego syna też zawoziłam do opiekunki i miałam ten sam problem syn płakał w niebogłosy,i pomogła mi tesciowa bo jeżdziła z nami do niej zostawała tam też nim i pomalutku po paru dniach się przyzwyczaił i teściowa znikneła hehehhe,
O nie mogę!
Aurelia
Aurelia
 
 

Wiek : 45
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : 2

Zaproszeń na ciacho : 1
Postów : 79


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by rumianek :) Czw 21 Sty 2010, 01:28

Ja swoją Miśkę już dwa razy zostawiałam u siostry. Za każdym razem na ok. 3 godziny. Niestety nie było czasu na stopniowe przyzwyczajanie, bo okazało się dość nagle, że potrzebuję takiej pomocy. Trochę łez było, ale chyba nienajgorzej zniosła te rozłąkę. Ja też miałam niezły stres. Poza tym od marca wracam do pracy i będę musiała Miśkę zostawiać wlaśnie u siostry raz w tygodniu na ok.8 godzin, więc i tak musi się przyzwyczajać.
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki Empty Re: jak pomóc dziecku przyzwyczaić się do opiekunki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach