Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

WAŻNE LINKI
2008-2010
DESIGN
BY NITKA

Boje sie

+10
Nieznajoma
rumianek :)
mama33
sylwia
aminka
rossi82
dagolis
agnese
aniaffff
Triss
14 posters

Go down

Boje sie Empty Boje sie

Pisanie by Triss Czw 25 Cze 2009, 22:22

boje suie ze moja ala jakj na 5 miesieczne dziecko jest za slaba
nie przewrqaca sie z brzuszka na plecki nie mowiac o przewracaniu z pleckow na brzuszek i nie ma ochotywkladac nozek do buzi a powinna
Triss
Triss
 
 

Potrafię : różnie
Wiek : 54
Jestem z: : podkarpacia
Dzieci : wspaniałacórka i następne w drodze

Zaproszeń na ciacho : 16
Postów : 794


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by aniaffff Czw 25 Cze 2009, 22:25

Triss jeśli masz takie obawy to powinnaś iść do lekarza, który Ale zobaczy, poobserwuje i stwierdzi co i jak.
Może faktycznie jest słabsza od rówieśników ale to nie musi oznaczać nic złego i nie ma się co martwić. Przecież już w kilku wątkach powtarzane '' każde dziecko rozwija sie swoim tempem''
Uściski
aniaffff
aniaffff
 
 

Potrafię : niezle sprzatać
Wiek : 41
Jestem z: : Głowna
Dzieci : cudnego synka Filipka

Zaproszeń na ciacho : 145
Postów : 6097


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by agnese Czw 25 Cze 2009, 22:25

nie martw sie zobaczysz ze niebawem zacznie to wszystko robic a nawet wiecej, ja tak samo mialam moja Nastusia tez nie robila tych zeczy co powinna w swoim wieku ale potem z dnia na dzien wszystkiego sie nauczyla i teraz nie przestaje mnie zadziwiac
na pewno jest wszystko w pozadku Zbiorowe wtulenie
agnese
agnese
 
 

Potrafię : wiele
Wiek : 40
Jestem z: : FR
Dzieci : mam córeczkę

Zaproszeń na ciacho : 23
Postów : 1559


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by dagolis Czw 25 Cze 2009, 23:08

Triss jeśli faktycznie coś Cię martwi to może faktycznie umów się do lekarza ale myślę że nie powinnaś się tak martwić. Każde dziecko rozwiją sie inaczej ale lekarz powie Ci czy cos jest nie tak. Może skieruje Was na jakieś ćwiczenia? A co do wkładania nóżek do buźki to moja natali zaczeła je wkładać dopiero jak miała ok 10 miesięcy. Może tylko Ci si wydaje że jest słabsza. Będzie dobrze nie zamartwiaj sie kochana. Uściski

dagolis
 
 

Wiek : 73
Jestem z: : Wawa
Dzieci : Julia

Zaproszeń na ciacho : 51
Postów : 2524


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by rossi82 Czw 25 Cze 2009, 23:36

Będzie dobrze. Piernik też się nie przewracał. Ruchowo w ogóle był mocno do tyłu. A wszystko przez jego lenistwo. Jedyne co poszło mu szybko to najpierw trzymanie główki w górze z pozycji na brzuchu, potem szybko zaczął sam siadać i bardzo szybko nauczył się chodzić. Nie będę wspominać nawet że na prawdziwe raczkowanie znalazł sobie dopiero czas jakieś dwa tygodnie zanim poszedł na sam na nogach.
Z tym przewracaniem to jest widzisz różnie. Jednak dla swojego spokoju lepiej pokazać się pediatrze.
rossi82
rossi82
 
 

Potrafię : zrobić bardzo smacznego zakalca ;)
Wiek : 41
Jestem z: : Szkocji
Dzieci : jedna sztuka ;)

Zaproszeń na ciacho : 68
Postów : 1933


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by aminka Czw 25 Cze 2009, 23:37

Moja amircia bardzo dlugo nie wkladala nozek do buzi, jak pamietam to do 8 mca na pewno. Podobnie z przewracaniem sie w obie strony. Nie pamietam dokladnie kiedy, ale na pewno nie w podrecznikowym terminie LOL
Za to potem nauczyla sie tej czynnosci w jeden dzien LOL Mysle, ze nie masz sie co martwic.
aminka
aminka
 
 

Potrafię : pakowac walizki :)
Wiek : 45
Jestem z: : z miasta...
Dzieci : sliczna coreczka

Zaproszeń na ciacho : 27
Postów : 1090


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by sylwia Pią 26 Cze 2009, 00:11

moja Wiki przewraca się z plecykow na brzuszek ale odwrotnie zdażyło jej sie moze ze 2 razy co do wkładania nóżek też jeszcze nie wkłada do buzi ale za to wywija nimi równo nawet podczas jedzenia nóżki jej chodzą nie martwie się bo każde dziecko jest inne jednemu wystarczy mniej czasu do nauki innemu więcej tak jak z ludzmi nie ma dwóch takich samych Nie martw się napewno maluszek zadziwi Cie ktoregoś dnia
ja teraz czekam na siedzenie Niuni
sylwia
sylwia
 
 

Potrafię : duzo
Wiek : 37
Jestem z: : Glasgow
Dzieci : Wiktoria

Zaproszeń na ciacho : 44
Postów : 1401


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by mama33 Pią 26 Cze 2009, 00:27

Triss nie martw ja uważam tak jak dziewczyny że każde dziecko rozwija się indywidualnie! Niektórym maluchom takie sprawy zajmują mniej czasu a niektórym więcej! Nie powinnaś sugerować się np tym co piszą w mądrych książkach!
Patrzę teraz na zdjęcie Twojej córci w wanience i tak pięknie leży na brzuszku a jak główkę wysoko zadziera tu trochę siły trzeba mieć by tak wysoko trzymać główkę! A inne sprawności zobaczysz że niebawem też zdobędzie jak już będzie na to gotowa! Kwiat
mama33
mama33
 
 

Potrafię : tańczyć oberka i nie tylko
Wiek : 48
Jestem z: : Warmii i Mazur
Dzieci : ukochany synek

Zaproszeń na ciacho : 123
Postów : 4674


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by rumianek :) Pią 26 Cze 2009, 10:40

Triss bywa też tak, ze dzieci "omijają" jakiś etap rozwoju. Mój bratanek na ten przykład w ogóle nie raczkował, od razu dupka do góry i próbował wstawać LOL Nauczył się raczkować dopiero później. Więc jak widzisz, nie ma reguły. A w wanience niunia rzeczywiście cudnie wygląda z łepetynką w górze Kibic
rumianek :)
rumianek :)
 
 

Potrafię : całe mnóstwo rzeczy :)
Wiek : 47
Jestem z: : Lublina
Dzieci : jedna kruszynka :)

Zaproszeń na ciacho : 31
Postów : 897


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by Nieznajoma Pią 26 Cze 2009, 11:15

tak jak inne dziewczyny pisza nie zamartwiaj sie na zapas bo bedziesz nerwowa a dziecko to bedzie odczuwac jesli cie niepokoi sytułacja wybierz sie do pediatry ona zbada mała i stwierdzi czy sa jakies niepokojace objawy wiem ze moja tez pózno zaczela robic te czynnisci a lezenie na brzuszku wogóle nie chciała zlosciła sie wiec sie nie mart na zapas
Nieznajoma
Nieznajoma
 
 

Potrafię : wszystko
Wiek : 36
Jestem z: : polski
Dzieci : 1 drugie w drodze ;)

Zaproszeń na ciacho : 80
Postów : 3810


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by Kasieńka Pią 26 Cze 2009, 11:29

Tris każde dziecko rozwija się inaczej. Mój syn np. zaczął siadać nieco później niż powinien, ale to nie wpłnęło na jego rozwój. Jest teraz duży i rozwija się tak jak powinien. Owszem są jakieś etapy życia dziecka, kiedy powinno gaworzyć, siadać , raczkować, ale każde przechodzi to inaczej. Nie zamartwiaj się, a najlepiej powiedz o swoich obawach lekarzowi.
Kasieńka
Kasieńka
 
 

Wiek : 46
Zaproszeń na ciacho : 4
Postów : 491


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by Majka Sob 27 Cze 2009, 23:21

dla spokoju jak mowia inne konsultacja z pediatrą ale nie martw sie na zapas moj syn wogole nie potrafił wkładac stopek do buzi a młoda tak (własciwie ostatnio znow mi pokazywała ze to potrafi),z mowa u niej tez nie było wesoło własciwie juz do logopedy chcialam isc zaczeła mowic tak dopiero jak skonczyła 2,5 roku teraz ma prawie 3 latka i gada jak najeta az nie kiedy szlag mnie trafia hahahha LOL
Majka
Majka
 
 

Potrafię : hmmm
Wiek : 47
Jestem z: : z małopolskiego/okolice krakowa
Dzieci : dwoje:)

Zaproszeń na ciacho : 7
Postów : 254


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by becia Nie 28 Cze 2009, 09:31

I ja miałam podobne obawy bo moja Majka jak na początku ładnie trzymała głowkę tak po paru tyg. zupełnie nie miała na to ochoty kładła głowę a podnosiła pupę i niby teraz jest trochę lepiej ale ma już pół roku i gdybym porównywała do książkowych dzieci to jeszcze jej daleko dlatego i ja jestem zdania że każde dziecko rozwija się własnym rytmem więc nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze
becia
becia
 
 

Potrafię : ciągle uczę się czegoś nowego
Wiek : 45
Jestem z: : Wyszkowa
Dzieci : Patrycja i Maja

Zaproszeń na ciacho : 4
Postów : 229


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by karolutka Nie 28 Cze 2009, 10:04

kazde dziecko rozwija sie swoim tempem. na pewno bywasz regularnie u pediatry, wazysz mala i mierzysz a lekarz pyta o postepy. wiele zalezy od wagi dziecka i temperamentu. dzieci drobniejsze z natury szybciej staja sie ruchliwe a male pulpety czesto jeszcze w 8 miesiacu nie chca sie przewracac a siedza posadzone i patrza na swiat spokojnie.... tak to jest ! a wkladanie nozek do buzki to jeden z etapow rozwoju opisany w wielu poradnikach jako pewnik! i tak to jest wlasnie z poradnikami..... nic pewnego nie ma- kazde dziecko jest inne. dla treningu kladz mala jak najczeciej na brzuszku...pokazuj zabawki zeby ja zmotywowac do ruchu i cwiczenia miesni.... polecam rozniez basen z maluchem- to super wplywa na rozwoj, koordynacje no i dobre samopoczucie!
karolutka
karolutka
 
 

Potrafię : wszystko po troszkę :)
Wiek : 40
Jestem z: : Wrocław
Dzieci : Olga :) 30.01.08

Zaproszeń na ciacho : 2
Postów : 193


Powrót do góry Go down

Boje sie Empty Re: Boje sie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach